SAXOFON , AKAI - EWI , ROLAND FANTOM XR , EL.KYTARA

Napsali o pořadu

 

Datum 24.1.2012
Vložil Gymnázium Pacov
Titulek Mgr. Leona Stejskalová - koncert pro gymnázium

Veliká úleva. Skončila éra vleklých a mentorských „výchovných koncertů“. Ne že by vystoupení pana Hraběte postrádalo výchovný aspekt. Naopak. Žádné průřezy hudebními dějinami. Jen zajímavé komentáře výkonného hráče. Žádné teoretizování o hudebních směrech. Pouze čisté působení hráče- multiinstrumentalisty. Pavel Hrabě má vhled. Je znát, že je rád mezi studenty. Jeho elektrizující vystupování vás zavalí jako tsunami, je plné kvalitních improvizací a postřehů z muzikantské praxe. Bude vás to bavit.
 

 

Datum 14.01.2012
Vložil Gymnázium Svitavy
Titulek O hudebních nástrojích s Pavlem Hrabětem

Pan Hrabě na naši školu zavítal na začátku října. My, studenti tercie až septimy a I. až II. ročníku jsme měli možnost zhlédnout program, který si pro nás připravil. Jeho záměrem bylo seznámit studenty s méně známými a hůře dostupnými hudebními nástroji, jako byl tenor saxofon, soprán saxofon a elektrický dechový nástroj Akai – EWI 4000s. Tyto nástroje nám pan Hrabě představil, zahrál na ně krátké ukázky a dal nám možnost si je i vyzkoušet. Poštěstilo se i mně, abych si vyzkoušela hru na soprán saxofon. Ačkoli o sobě můžu říct, že mé znalosti hry na zobcovou flétnu nikdy nepřekročily hranice základní úrovně, zahrát pár tónů opravdu nebylo tak složité, jak se na první pohled jevilo a princip hry na flétnu a na soprán saxofon se lišil mnohem méně, než jsem čekala.
Doufám, že za všechny zúčastněné můžu říct, že pro nás byl program pana Hraběte velmi přínosný a že oceňujeme jeho aktivní přístup k publiku, díky kterému nám v hlavách zůstalo mnohem více, než kdyby pouze seděl a povídal. :)
Eliška Hajská, Kvinta

Datum 11.01.2012
Vložil Gymnázium Svitavy
Titulek Dojmy z koncertu

Díky koncertu jsem i my měli možnost seznámit se s, pro nás nezvyklými, hudebními nástroji. Poznali jsme, že technika prostupuje opravdu všemi sférami, hudbu nevyjímaje. Já sama jsem si vyzkoušela jaké to je hrát nejen na sopránový saxofon, ale i na elektrický dechový nástroj. Musím říct, že jsem netušila, kolik zvuků jde napodobit na jednom jediném nástroji. Věřili byste, že tento elektrický nástroj dovede zahrát kolem tří tisíc zvuků? Dokonce jsem na něm napodobila i mužský zpěv.
Koncert budu hodnotit čistě za sebe. Byla jsem nadšená. Líbilo se mi s jakou energií a vehemencí se nám pan Hrabě předvedl. Každým coulem z něho sálala dobrá nálada, zapálení a nadšení pro hudbu, ale i chuť se s námi podělit o veškeré své znalosti. Proto říkám, že koncert byl parádní, neboť právě takový koncert ve vás má vzbudit a posílit nadšení a radost z hudby. Doufám, že se nemýlím, když napíši, že účel motivace byl splněn.
Elisabeta Jánská (studentka septimy)

Datum 22.03.2011
Vložil PaedDr. Zdeňka Kuhnová, Gymnázium Dr.J.Pekaře, MB
Titulek Koncert trochu jinak

Vynikající koncert zažili studenti Pekařova gymnázia v Mladé Boleslavi.Jeden hráč,moderní rytmy,spousta zvuku,současné nejmodernější hudební nástroje,špičková technika,živá hudba,aktuální slovní doprovod.V jedné hodině hluboký prožitek, možnost si sám zahrát, dozvědět se nové o populární hudbě.Děkujeme a vřele doporučujeme.
PaedDr. Z.Kuhnová

Datum 15.03.2011
Vložil Mgr. Marie Brabcová, Gymnázium Velké Meziříčí
Titulek Příjemné vystoupení

Milé kolegyně a milí kolegové,
3. února 2011 zavítal na naše gymnázium se svým výchovným koncertem pan Pavel Hrabě, a zaujal. Nebývá vždy pravidlem, že by výborný muzikant-praktik uměl také o hudbě zajímavě hovořit a nevtíravým způsobem dokázal sdělit i některé odborné informace. Jeho vystoupení bylo vzhledem k mladým posluchačům sympaticky kontaktní a současně velmi erudované. Opravdu příjemné setkaní s hudbou "naživo"!

Datum 01.03.2011
Vložil Mgr. Jana Sedláčková, Gymnázium Jevíčko
Titulek Koncert

Přátelé,
koncert, kterého se u nás na gymnáziu zúčastnilo asi 200 studentů, nás všechny zaujal. Poutavé vyprávění pana Hraběte chytilo asi všechny. Někteří studenti na závěr vyvolali diskusi na téma "počítačová hudba", "moderní hudební nástroje" atd., a navíc se tedy ještě dozvěděli spoustu praktických rad. Celý hudební program vřele doporučuji.

Datum 17.02.2011
Vložil MgA. Dagmar Vinšová, gymnazium FXŠaldy,Lbc
Titulek Výchovný koncert pro nižší gymnazia

Přátelé,
dne 10.2.2011 se uskutečnilo setkání studentů s panem Hrabětem! Dodnes mě studenti žádají o kontakt. Jak víte, studenti jsou velmi kritičtí, ale pana
Hraběte "vzali" okamžitě. Je to charismatický hudebník, oddaný tomu co dělá.
Mladí se nemohli odpoutat od hlubokého zážitku. Koncert doporučuji

 
 

Datum 14.02.2011
Vložil Jiráskovo gymnázium v Náchodě
Titulek Koncert pro studenty nižšího gymnázia

Milí kolegové a milé kolegyně,
pořad pana Hraběte Vám mohu jen a jen doporučit. O nástrojích, které předvádí, dovede poutavě hovořit, spolupracuje s dětmi a je to skutečně výborný instrumentalista. V našem gymnáziu byl již dvakrát.
Mgr.M.Poutník

 

-

 

   
   
   

 

--

--

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode